O firmie

J.K. Surgical Sp. z o.o. działa na polskim rynku medycznym już od 30 lat i jest jedynym przedstawicielem angielskiej firmy Swann-Morton w Polsce.

Od początku swojego istnienia dostarczamy najwyższej jakości ostrza, skalpele i rękojeści chirurgiczne, które cieszą się doskonałą opinią wśród naszych odbiorców. Nadrzędnym celem firmy jest szybka i fachowa obsługa wszystkich klientów na terenie całego kraju. Liczba naszych kontrahentów wzrasta nieustannie z roku na rok. 

Swann-Morton Ltd. jest światowym liderem w dziedzinie produkcji ostrzy, skalpeli i rękojeści chirurgicznych. Siedziba firmy znajduje się w angielskim Sheffield, gdzie wytwarza się ok. 1,5 mln ostrzy chirurgicznych dziennie. Zatrudnienie znajduje tam ponad 350 wysoko wykwalifikowanych pracowników. 

Firma Swann-Morton posiada 90-letnią historię i tradycję popartą szeregiem własnych doświadczeń w dziedzinie produkcji wyrobów chirurgicznych. Obecność produktów Swann-Morton w ponad 100 krajach na całym świecie jest przede wszystkim zasługą najwyższej jakości, która nie ma sobie równych wśród konkurencji.

Wszystkie produkty Swann-Morton posiadają międzynarodowe certyfikaty jakościowe i są dopuszczone do obrotu na polskim rynku medycznym.

W 2013 roku oferta J.K. Surgical powiększyła się o asortyment ostrzy i uchwytów przemysłowych angielskiej firmy Jewel Blade Ltd, która przoduje na brytyjskim rynku przemysłowym od ponad 85 lat.

Przez te wszystkie lata, firma Jewel Blade wypracowała sobie opinię solidnego producenta najwyższej jakości ostrzy przemysłowych o przeróżnych zastosowaniach. Wytwarzane w Sheffield ostrza używane są m.in. w branżach: motoryzacyjnej, podłogowej, żywnościowej i opakowaniowej. Produkty Jewel Blade znalazły uznanie wśród klientów dzięki niedoścignionej jakości oraz trwałości.

W 2003 roku firma Jewel Blade Ltd. stała się częścią grupy W R Swann & Co Ltd., do której należy również firma Swann-Morton. Fakt ten dodatkowo podkreśla wysoką wartość marki Jewel Blade.

Produkty obu producentów oznaczone są hasłem „Made in Sheffield”, które jest synonimem jakości i niezawodności.

Swann-Morton Factory