Otwieracz ampułek SnapIT

Otwieracz ampułek SnapIT – porównanie wersji

SnapIT to innowacyjny, bezpieczny otwieracz do szklanych ampułek od australijskiej firmy Qlicksmart.

Badania wskazują, że jedna na trzy pielęgniarki doznała skaleczenia podczas manualnego otwierania szklanej ampułki. Placówki medyczne i personel ochrony zdrowia niestety nie zawsze w pełni respektują ryzyko związane z tego typu zranieniami.

Otwieracze ampułek SnapIT od Qlicksmart zostały zaprojektowane przez australijską pielęgniarkę, która sama doświadczyła wielu skaleczeń ampułkami, co skłoniło ją do znalezienia bezpiecznego rozwiązania.

SnapIT występuje w trzech wersjach – Lite, Personal oraz Trolley.

Wersja Lite jako jedyna wykonana jest z lekkiego plastiku. SnapIT Lite jest idealny do noszenia na smyczy lub przechowywania w kieszeni, dzięki czemu zawsze znajduje się “pod ręką”. SnapIT Lite dostępny jest w 4 wariantach kolorystycznych – grafitowym, różowym, niebieskim i fioletowym.

Z kolei wersje Personal oraz Trolley wykonane są w anodowanego aluminium, dzięki czemu mogą być sterylizowane w max. 130 stopniach. SnapIT Trolley wyróżnia się również płaską stroną umożliwiającą stabilne odłożenie otwieracza na wózku lub na innej płaskiej powierzchni - bez ryzyka, że otwieracz spadnie lub się przemieści.

Każda z wersji SnapIT występuje w dwóch lub trzech rozmiarach dostosowanych pod różne pojemności ampułek. Porównanie rozmiarów przedstawione jest w tabelce poniżej.

Porównanie rozmiarów SnapIT

Więcej informacji o otwieraczach ampułek SnapIT można dowiedzieć się na stronie Qlicksmart. Wszystkie wersje dostępne są w ofercie JK Surgical.