Opakowania ostrzy Swann-Morton

Co wyróżnia ostrza chirurgiczne Swann-Morton?

Ostrza chirurgiczne posiadają szereg cech charakterystycznych będących wymaganiem prawnym. Dla producentów narzędzi chirurgicznych jest również istotne, aby ich produkty wyróżniały się na tle konkurencyjnych ofert. Cechy charakterystyczne potrafią odgrywać istotną rolę nie tylko w kontekście rozpoznawalności produktów, ale również przy identyfikacji produktów przez użytkownika końcowego. Co charakteryzuje ostrza Swann-Morton? O tym przeczytacie poniżej.

Ostrza chirurgiczne Swann-Morton produkowane są w Wielkiej Brytanii, co wyróżnia je na tle produktów konkurencyjnych, które najczęściej produkowane są w krajach azjatyckich. Co więcej, najbardziej popularne ostrza - te w rozpoznawalnych, czerwonych opakowaniach - wykonane są ze stali węglowej, która cechuje się najlepszymi właściwościami w zakresie jednorodności krawędzi tnącej. Swann-Morton posiada w ofercie także produkty wykonane ze stali nierdzewnej, ale to te pierwsze częściej się sprzedają. Z kolei wiele innych producentów ostrzy chirurgicznych ma w ofercie tylko ostrza ze stali nierdzewnej. 

Ponadto, zarówno same ostrza, jak i opakowania posiadają cechy charakterystyczne wyróżniające produkty Swann-Morton. Na każdym ostrzu wygrawerowany jest jego numer wraz z nazwą i krajem producenta. Na foliach ochronnych, w które pakowane są pojedynczo ostrza, znajdują się dodatkowe informacje, takie jak numer serii, data ważności produktu, numer katalogowy produktu, rysunek ostrza oraz oznaczenie numeru ostrza. 

Ostrze chirurgiczne Swann-Morton
Każde ostrze Swann-Morton ma wygrawerowaną nazwę producenta, miejsce produkcji oraz rozmiar.

Co więcej, opakowanie zbiorcze ostrzy również posiada szereg istotnych oznaczeń, w tym opis w języku polskim, numer serii, data ważności produktu, nr katalogowy produktu, rysunek ostrza oraz oznaczenie numeru ostrza. Kolejną praktyczną cechą opakowań ostrzy Swann-Morton to informacja, z jakim typem rękojeści kompatybilny jest dany kształt ostrza. Ponadto, najpopularniejsze rozmiary ostrzy ze stali węglowej - w tym m.in. 10, 11, 15, 20, 21, 22, 23, 24 - posiadają także oznaczenie kolorystyczne na opakowaniu ułatwiające identyfikację rozmiaru.

Cechy charakterystyczne ostrzy Swann-Morton
Informacje zawarte na opakowaniach ostrzy Swann-Morton.

Co ważne, Swann-Morton oferuje nietypowe rozmiary ostrzy, rzadko spotykane w ofertach innych producentów, w tym nr 6, 9, 11P i 15T. 

Cechy wyróżniające ostrza chirurgiczne Swann-Morton, jak choćby dobrze znane czerwone opakowania ostrzy ze stali węglowej, wpływają pozytywnie na rozpoznawalność produktów. Z kolei informacje zawarte na opakowaniu - w tym m.in. oznaczenie kolorystyczne rozmiaru, czy informacja o kompatybilnych rękojeściach - są dedykowane dla użytkownika końcowego i mają na celu ułatwienie identyfikacji odpowiedniego ostrza. 

Wszelkie pytania dot. specyfikacji ostrzy Swann-Morton prosimy kierować na nasz adres email: biuro@jksurgical.pl.