22.06.2020 - Jeśli dermaplaning – to tylko z ostrzem 10R Swann-Morton

Co to jest dermaplaning?

Dermaplaning jest procedurą kosmetologiczną, która ma na celu złuszczenie górnej warstwy naskórka, w szczególności na twarzy. Podczas zabiegu usuwa się drobne włoski (meszek) z powierzchni twarzy wraz z martwą warstwą naskórka, co daje spektakularny efekt wygładzenia, jak również wyrównania kolorytu skóry.

Skóra po zabiegu jest odświeżona.

Kolejną korzyścią tego zabiegu jest dłuższe utrzymywanie się makijażu oraz poprawa wchłaniania kosmetyków.

Wskazaniem do zabiegu jest skóra szara, z przebarwieniami, warstwą martwego naskórka, wymagająca odświeżenia.

Po zabiegu należy unikać opalania się i stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

Zabieg można powtarzać co kilka tygodni.

Jak się wykonuje taki zabieg?

Zabieg wykonuje się w gabinetach kosmetologicznych. Polega na użyciu ostrza ze stali nierdzewnej, mocowanego na rękojeści. Kosmetolog w trakcie zabiegu delikatnie przesuwa ostrze skalpela po skórze, zbierając na nim martwe komórki naskórka i drobne włoski.

Idealne do tego zabiegu jest ostrze 10R Swann-Morton, stworzone z myślą o dermaplaningu. Ostrze 10R zostało dopracowane w najdrobniejszych szczegółach aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo w trakcie zabiegu dermaplaningu.

Unikalny kształt i wielkość ostrza niweluje możliwość zacięcia skóry w trudno dostępnych obszarach, gładko przesuwa się po skórze i precyzyjnie zbiera martwy skórek, wraz z niepotrzebnymi włoskami ze skóry.

Ostrze ma zaokrągloną końcówkę, która zapewnia szybką i bezpieczną pracę w mniejszych, trudnodostępnych partiach twarzy, zapobiega zadrapaniom i zacięciom i pozwala na precyzyjne wykończenie, pozostawiając skórę niezwykle gładką i odświeżoną.

Ostrza 10R stosuje się z rękojeścią chirurgiczną rozmiar 3, Swann-Morton.

Opakowanie handlowe zawiera 100 szt. ostrzy 10R ze stali nierdzewnej, pakowanych sterylnie w blistry foliowe, z oznaczeniem kształtu i rozmiaru. Producentem ostrzy jest firma Swann-Morton z siedzibą w Sheffield w Wielkiej Brytanii, firma znana i uznawana na całym świecie, dominująca w produkcji ostrzy wykorzystywanych przy zabiegach chirurgicznych, kosmetologicznych, podologicznych.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Oczywiście, zabieg jest bezpieczny i warto z niego korzystać, ponieważ daje znakomite efekty odświeżenia skóry, bez stosowania zaawansowanych i kosztownych technologii.

Należy jednak pamiętać o tym, aby zabieg wykonywać w gabinetach kosmetologicznych, które się w tym specjalizują i korzystają z profesjonalnych ostrzy, stworzonych do tego zabiegu, tak jak ostrze Swann-Morton 10R.

Zawsze przed zabiegiem należy skonsultować się z kosmetologiem, celem ustalenia czy nie istnieją jakieś przeciwskazania do wykonania zabiegu (aktywny trądzik, choroby dyskwalifikujące, inne zabiegi wykonane w ciągu 2 tygodni).

JK Surgical Sp. z o.o. działa na polskim rynku medycznym od ponad 25 lat i jest jedynym przedstawicielem angielskiej firmy Swann-Morton w Polsce.

Od początku swojego istnienia dostarczamy najwyższej jakości ostrza, skalpele i rękojeści chirurgiczne, które cieszą się doskonałą opinią wśród naszych odbiorców. Nadrzędnym celem firmy jest szybka i fachowa obsługa wszystkich klientów na terenie całego kraju. Liczba naszych kontrahentów wzrasta nieustannie z roku na rok.