Skalpel podologiczny

Jak wybrać odpowiednie narzędzia podologiczne?

Nieodpowiednio dobrane obuwie oraz predyspozycje genetyczne to tylko niektóre z powodów mogących skutkować w różnego rodzaju schorzeniach stóp i wymagających specjalistycznej pomocy. Nic więc dziwnego, że pojawia się coraz więcej gabinetów podologicznych. Oprócz specjalistycznego wykształcenia oraz praktycznego doświadczenia, niezwykle ważne są także narzędzia, jakimi posługuje się podolog. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rękojeści oraz ostrzy, jednak pozostaje pytanie, które z nich najlepiej sprawdzą się w codziennej praktyce w gabinecie? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości w poniższym artykule.

Ostrza i rękojeści, czyli narzędzia podologiczne do gabinetu

Warto pamiętać, że zakup sprzętu podologicznego może wiązać się z większymi kosztami, ale jest to inwestycja, która dosyć szybko się zwróci. Jest ona konieczna do tego, aby móc wykonywać wszelkiego rodzaju zabiegi. Podologiczny pedicure, usuwanie hiperkeratoz (odciski, modzele) i brodawek wirusowych, a także terapia na pękające oraz suche stopy to tylko niektóre usługi oferowane przez gabinety. Do wszystkich tych zabiegów potrzebne są odpowiednie narzędzia – ostrza, rękojeści, skalpele – wykonane ze stali nierdzewnej lub węglowej. Można dopasować je do indywidualnych potrzeb. Ze względu na różnorodną charakterystykę zabiegów podologicznych, w gabinetach z pewnością przydadzą się różnego rodzaju ostrza, a także rękojeści.

Wśród ostrzy firmy Swann-Morton dedykowanych podologom, znalazły się m.in. te o rozmiarach: 10, 15, 15C, 20, SM62, SM64 oraz PD81 i PD82. Zapewniają one szerokie spectrum zastosowania dla każdego specjalisty zajmującego się stopami, a także paznokciami. Mają one różne kształty oraz długości, co pozwoli dopasować je do potrzeb konkretnego przypadku podologicznego. Co więcej, można do nich dobrać bez problemu rękojeści o różnych kształtach i długościach. W gabinecie nie może również zabraknąć bezpiecznego usuwacza ostrzy, który zapobiega zranieniom podczas ściągania zużytych ostrzy z rękojeści.

Podstawowe narzędzia podologiczne – zestawy

Dla początkujących osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narzędziami podologicznymi, wygodnym rozwiązaniem może okazać się także gotowy zestaw ostrzy i rękojeści do podologii. Zestaw PODOscalpels wyposażony jest w standardowe, popularne rozmiary ostrzy oraz te z serii Fine (10, 15, 20, SM62 i SM64), a także w pełni kompatybilne rękojeści. Tego typu box to dobry sposób na zapoznanie się z szeroką ofertą ostrzy mających zastosowanie na co dzień w gabinetach podologicznych i przetestowanie wielu rozmiarów bez konieczności zakupu pełnych opakowań ostrzy.